Oxford Repetytorium Maturzysty – repetytorium do języka angielskiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych

“Oxford Repetytorium Maturzysty. Matura 2023. Poziom rozszerzony + Online Practice to pozycja stworzona z myślą o uczniach liceów ogólnokształcących oraz techników”. Opracowany materiał pokrywa się z podstawą programową przewidzianą dla szkół ponadpodstawowych, umożliwiając tym samym dokładne przygotowanie się do egzaminu maturalnego z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Zakres treściowy ułatwi naukę także do innych, licznych egzaminów.

Umiejętności

Uczeń w czasie pracy z podręcznikiem opanuje najważniejsze umiejętności leksykalne oraz gramatyczne. Pozycja zawiera listy Oxford 5000 i Oxford 3000, czyli starannie wyselekcjonowane i najczęściej używane przez natywnych mówców słownictwo. Na przestrzeni podręcznika można znaleźć także najbardziej przydatne idiomy oraz kolokacje, które można spotkać w sekcji Wordpower, która umożliwi ich poznanie oraz systematyzację. Natomiast w specjalnie przygotowanym fragmencie Brainpower uczeń pozna strategie efektywnego zapamiętywania.

Interaktywny podręcznik

Oxford Repetytorium Maturzysty to podręcznik, wraz z którym otrzymuje się także interaktywny e-book, który umożliwia naukę zdalną. Można w nim znaleźć wiele dodatkowych zadań oraz plików wiedo, które przekażą pomocne wskazówki dotyczące egzaminu.

Struktura podręcznika

Podręcznik został podzielony na działy tematyczne, które odpowiadają najczęściej pojawiającym się zagadnieniom na egzaminie maturalnym. Każdy z tematów został opatrzony w teksty, które pochodzą z prawdziwego życia, co zachęca ucznia do samodzielnego poszerzania swojej wiedzy. Dodatkowe ilustracje, które można znaleźć na przestrzeni podręcznika działają na zasadzie mnemotechniki, a tym samym ułatwiają zapamiętywanie  oraz systematyzację nabytej wiedzy. Na końcu działu można znaleźć podsumowanie, które stanowi kompleksowe powtórzenie wiadomości, sprawdzające postęp w nauce.

 

Podręcznik jest efektem pracy zbiorowej Doroty Borkowskiej oraz Rachel Evans, które stoją także za innymi pomocami dydaktycznymi, znanymi w całej Polsce. Wieloletnie doświadczenie w pracy z uczniami pozwoliło im stworzyć dzieło, które przygotuje uczniów do egzaminu maturalnego, ale także innych, certyfikowanych egzaminów językowych.