Repetytorium Maturzysty 2023, poziom rozszerzony

“Oxford Repetytorium Maturzysty. Matura 2023. Poziom rozszerzony + Online Practice” to pozycja stworzoną z myślą o uczniach liceów ogólnokształcących oraz techników, którzy przygotowują się do egzaminu maturalnego z języka angielskiego. Zakres treściowy obejmuje wszystkie niezbędne do opanowania zagadnienia zawarte w podstawie programowej.

Maturalny sukces

Autorki podręcznika skupiły się przede wszystkim, aby stworzyć pozycje, która będzie odpowiadała potrzebom przewidywanych użytkowników. Dlatego też opracowanie stanowi kompleksowe opracowanie najczęściej pojawiających się treści, występujących na egzaminie właściwym. Dodatkowym atutem jest przejrzysta szata graficzna, mająca działać na zasadzie mnemotechniki, tym samym ułatwiając zapamiętywanie oraz systematyzowanie wiedzy. Połączenie przedstawionych cech jest kompletnym źródłem, pomagającym w nabyciu najważniejszych umiejętności.

Zadania typu maturalnego

Pozycja zawiera wiele różnorodnych zadań, które obowiązują na egzaminie maturalnym od 2023 roku. W środku można znaleźć sekcje, mające rozwijać znajomość środków językowych, dzięki nim maturzysta dogłębnie pozna strukturę zadań oraz oczekiwania egzaminatorów względem odpowiedzi. Dokładnie wyselekcjonowane słownictwo, idiomy oraz kolokacje pomogą uczniowi w rozwinięciu jego umiejętności leksykalnych na wysokim poziomie. Publikacja zaopatrzona została w teksty oparte na autentycznych wydarzeniach, zachęcając tym samym uczniów do samodzielnego poszukiwania wiedzy.

 

Matura, repetytorium, język angielski, egzamin maturalny

Interaktywna książka

Autorzy opracowali dzieło zgodne z nowoczesnymi standardami, zapewniając uczniom dostęp do interaktywnego podręcznika (e-book). Można w nim znaleźć zadania online oraz wideo ze wskazówkami, co do egzaminu.

Podręcznik stanowi pracę zbiorową Rachel Evans oraz Doroty Borkowskiej – opiekunek dydaktycznych tysięcy uczniów oraz popularyzatorek nauki w zakresie języka angielskiego, których opracowania stanowią codzienny użytek nie tylko maturzystów, ale także osób na różnych stopniach zaawansowania językowego.